Galatasaray’da Okan Buruk için sözleşme kararı!

Galatasaray, 24. şampiyonluğunu görkemli bir şekilde kutladı. Galatasaray, Süper Lig şampiyonluğunun yanı sıra Süper Kupa’yı da kaldırdı. Sarı-kırmızılı kulüpte Okan Buruk’un geleceği belli oldu.

2 YILLIK SÖZLEŞME
Galatasaray’ın başında duble yapan Okan Buruk için sözleşme kararı verildi. Cumartesi günü rekor oyla (3343) başkan seçilen Dursun Özbek’in ilk hamlesi, Buruk’la 2026’ya kadar devam etmek olacak.

Altyapısından yetiştiği Galatasaray ile tarihi zaferlere imza atan ve 6 Süper Lig, 1 UEFA Kupası, 1 UEFA Süper Kupası kazanan Okan Buruk, teknik adam olarak da iki şampiyonluğun mimarı oldu. Bu sezon ücreti 18 milyon TL’den 30 milyon TL’ye çıkartılan tecrübeli hocayla iki yıllık yeni sözleşme imzalanacak.

YILLIK 50 MİLYON LİRA
Başarılı teknik adamın yeni ücreti 50 milyon TL seviyesine yaklaşacak. Mayıs 2026’ya kadar seçilen Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim, görev süresi boyunca Okan Buruk’la çalışacak.

Okan Buruk, Konyaspor maçının ardından yeni sözleşme için, “Ben tabii ki Galatasaray’ın bir parçasıyım, Galatasaray benim parçam. Ben buradan başka yerde çalışmayı düşünmedim. Bir şampiyonluk daha hayal ediyorum. Başkanımız, yöneticilerimiz sözleşmeyi yenileyelim dediler hep, ben lig bitsin dedim. Ben Galatasaray’a hizmet etmek için yanan biriyim. Galatasaray teknik direktörlüğü benim ve oğlum için iyi. Oğlumun mutluluğu çok değerli. Köprücük kemiği kırıldı, nazar ondan çıktı. Yeni bir sözleşme, yeni bir sayfa inşallah hepimiz için. Şimdi sevineceğiz, sonra tekrardan yeni sezona hazırlanmaya başlayacağız.” demişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir